Ćwiczenia na płaski brzuch



BRZUSZKI !!



Czego się dowiesz na tej stronie ! : 
1). Anatomia - czyli z jakich mięśni zbudowany jest brzuch.
2). Najczęstsze błędy popełniane przy wykonywaniu brzuszków.
3). Jak poprawnie robić brzuszki.
4). 6 Weidera.
5). Jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej z brzucha.
6). Diety.
7). Motywacja - co robić by rosła.


"Brzuszki" - To jedno z najbardziej ulubionych ćwiczeń zarówno mężczyzn jak i kobiet, wykonywane już od najmłodszych lat, zarówno w fitness klubach jak i w domach. W nadziei 
o piękny płaski wyrzeźbiony brzuch który będzie zachwycać każdego kto go zobaczy po zdjęciu 
koszulki.

Anatomia !

Mięsień prosty brzucha - Kształtem przypomina szeroką taśmę. Potocznie zwany „kaloryfer” tworzy się dzięki 3-4 smugom ścięgnistym dzielącym poprzecznie mięsień. Mięsień prosty brzucha jest odpowiedzialny za zginanie tułowia do przodu i unoszenie miednicy.
Mięsień skośny zewnętrzny brzucha - Jest odpowiedzialny za zginanie boczne i skręcanie tułowia. Słabo rozwinięty i osłabiony przyczynia się do powstawania tzn. przepukliny pachwinowej.
Mięsień skośny wewnętrzny brzucha - Jest całkowicie przykryty przez mięsień skośny zewnętrzny brzucha.. Bierze udział w zginaniu tułowia w przód i w bok oraz skręcaniu kręgosłupa.
Mięsień poprzeczny brzucha - Jest on najdalej leżącym mięśniem schowanym za mięśniem skośnym wewnętrznym brzucha. Mięsień ten bierze udział w wykonywaniu wydechu podczas wysiłku.

Najczęstsze błędy popełniane przy wykonywaniu brzuszków !!

Trzymanie rąk na karku lub na głowie - Często ćwicząc pomagamy sobie podtrzymując rękami głowę lub kark, inne za to osoby używają sposobu układania ramion wzdłuż tułowia lub wyciągania ich w powietrze w trakcie wykonywania brzuszków, sposoby te sprawiają że ćwiczenie jest trudniejsze /łatwiejsze, powodując przy tym przeciążanie odcinka szyjnego kręgosłupa.
Wstrzymywanie oddechu - Udowodniono, że wykonywanie ćwiczeń przy wstrzymywanym oddechu 3 krotnie zwiększa ciśnienie w krążku międzykręgowym, a tym samym zwiększa ryzyko urazu krążka czyli prowadzi do dyskopatii.


Nie prawidłowa postawa -  Najważniejsza czynność żeby nie zrobić sobie krzywdy.


Wyciąganie szyi do sufitu - Często słyszymy " wyciągnij szyję do sufitu". Jednak przez to obciążamy odcinek piersiowy kręgosłupa. Osoby, które mają z tym problem powinny mieć skierowaną brodę bardziej do klatki piersiowej. 
Ból w odcinku lędźwiowym podczas ćwiczeń - Jest to bezwzględne wskazanie do przerwania ćwiczenia i pracy nad daną techniką wykonania. Przykład:


Jak poprawnie robić brzuszki !!!

Trzymanie rąk -  Ręce powinny być skrzyżowane na piersiach lub trzymane przy głowie dotykając głowy tylko opuszkami palców , a mięśnie karku możliwie maxymalnie rozluźnione. Przykład:
 


Oddychanie - Przy ćwiczeniach mięśni brzucha wiele osób zapomina o najważniejszym procesie jakim szczególnie ważnym jest oddychanie. Podczas napięcia mięśni wykonujemy wydech, najlepiej ustami, a przy rozluźnieniu wdech nosem. Dzięki czemu sprawimy że nasze mięśnie będą oddychać, a nasz organizm spali więcej tkanki tłuszczowej. Przykład:
Zbyt duży zakres ruchów - Nie ma potrzeby wykonywania pełnych skłonów w przód. Ćwiczenia w mniejszym zakresie ruchy są również efektowne, a przy tym bezpieczniejsze dla kręgosłupa. Zamiast dociągać łokcie do kolan, unoś tylko górną część tułowia (głowę, barki, łopatki). Taki zakres ruchu wystarczy, żeby napiąć wystarczająco mięśnie brzucha. Przykład:
Dociskanie brody do mostka - Silne zgięcie głowy do przodu powoduje nieprawidłową pozycję kręgosłupa w odcinku szyjnym. Zatem utrzymuj kark rozluźniony, między brodą a mostkiem pozostaw odległość taką, żeby zmieściła się tam przynajmniej piłka tenisowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz